تبلیغات
دنیای کامپیوتر
 

 دنیای کامپیوتر

<p align ="center"> scrollamount="7" scrolldelay="70"behavior="scroll"width"420">

با عرض سلام و تشکر از حسن سلیقه شما برای انتخاب و دیدن از Computer-World20

             منوی اصلی

صفحه نخست
پست الکترونیک

E_mail وبلاگ

تعداد موضوعات سایت

 عمومی( 7) بازی( 5) دانستنیها( 12) موبایل( 10) بازار دنیای کامپیوتر( 5) ریجستری و ترفند( 4) راهنمای خرید کامپیوتر( 4) هک و کرک( 5) بنیانگذاران( 5) دانلود نرم افزار( 5) اخبار دنیای کامپیوتر( 10)


 pcyoungboy (76)

آرشیو ماهانه

اردیبهشت 1388 (3)
فروردین 1388 (21)
اسفند 1387 (25)
بهمن 1387 (41)
دی 1387 (2)
آذر 1387 (10)
آبان 1387 (12)
مهر 1387 (15)
شهریور 1387 (4)
مرداد 1387 (4)
تیر 1387 (4)
خرداد 1387 (4)
اردیبهشت 1387 (2)
فروردین 1387 (4)
اسفند 1386 (3)
بهمن 1386 (3)
دی 1386 (3)
آذر 1386 (1)
آبان 1386 (2)
مهر 1386 (3)

آمار وبلاگ


رتبه ما در گوگل
 

  منوی مدیران

را به صفحات مورد علاقه خود اضافه کنید Computer-World20 alirezaxboy18@gmail.com MANSOUR.Computerworld@gmail.com را صفحه خانگی خود کنید Computer-World20

پیغام مدیران: با عرض سلام و خسته نباشید به شما دوست عزیز. از اینكه به computer-world20سر زدید متشكریم. لطفا نظرات سازنده خود را برای هر چه بهتر شدن سایت به اطلاع مدیریت برسانید.

  جستجو گر سایت

 

عضویت در سایت

با وارد کردن پست الکترونیکی خود می توانید از به روز شدن وبلاگ با خبر شوید...

تبادل لوگو

دنیای کامپیوتر


لوگوی دوستان

   
    اسمبل کردن(قسمت سوم)
1388/02/9    موضوع :    نظر شما ()
|کلیک کنید|
مراحل اسمبل كردن
1- مطالعه كتابچه مادربورد  
برای اسمبل كردن باید ابتدا كتابچه مادربورد را مطالعه كنیم . با مطالعه كتابچه مادربورد قبل از شروع به اسمبل كردن PC , می توان مقدار زیادی در وقت خود صرفه جویی كرد و دردسر خود را كم كرد , حتی این مطالعه قبل از خریدن حافظه و CPU نیز می تواند بسیار مفید باشد . همه كتابچه های مادربورد , همه اطلاعاتی را كه باید داشته باشند ندارند , ولی اكثر قربب به اتفاق شركت های معروف ( مانند Abit , Asus ) مستندات تشریحی را تهیه می كنند . كتابچه ها اطلاعات مهمی را به ما می دهند , از جمله اینكه چگونه جا مپرها را ست كنیم و كدام اسلات ها برای نصب انواع رم هستند . هر چند توصیه می شود كه از مادربورد بدون جامپر استفاده شود , بعضی از مادربوردها ممكن است

شامل تعدادی جامپر یا سوئیچ های DIP باشند . مادربوردهای مبتنی بر چیپ ست VIA KT266 داری یك جامپر جهت تغییر بین 200 مگاهرتز و 266 مگاهرتز , Front Side گذرگاه هستند و مادربوردهای RAID معمولا دارای تنظیم سوئیچ های DIP هستند   .

 


2- نصب CPU :      
اگر از یك سی پی یوی سوكت دار استفاده می شود : باید cpu را از لبه هایش در دست بگیریم و به گوشه های ردیف پین های آن نگاه كنیم , یك یا دو تا از گوشه ها باید پین های كمتری از بقیه داشت باشند.         
سپس به سوكت روی مادربورد نگاه می كنیم و گوشه هایی كه مشابه با گوشه های تك cpu است را شناسایی می كنیم . سپس بازوی كوچك را بلند كرده و به نزدیك سوكت مادربورد برده و به ملایمت و آرامی , با هم خط كردن گوشه های مناسب و مقتضی , cpu را در سوكت قرار می دهیم . در هنگام داخل كردن cpu از فشار استفاده نمی كنیم . cpu باید به درستی در جای خود بلغزد و قرار گیرد . اگر این گونه نشد , اطمینان پیدا می كنیم كه بازوی آزاد سازی سوكت كاملا بلند شده باشد و گوشه های تك cpu با گوشه های مربوطه در سوكت , تطابق داشته باشند .سپس بازو را به پایین فشار داده و مطمئن می شویم كه آن را در جای درست خود چفت كرده ایم      .
سپس كولر cpu را اضافه می نماییم . برخی از كولر های cpu , نوارهای گرمایی از قبل تعبیه شده دارند كه در جایی قرار دارد كه در تماس با cpu است . اگر كولر از این گونه بود , هر گونه پوشش محافظ را جدا می كنیم ( معمولا نواری از پلاستیك آبی ) . اگر كولر نوار گرمایی متعلق به خود را نداشت , مقداركمی از خمیر گرمایی را در وسط cpu پخش می كنیم ( خمیر گرمایی خیلی موثر تر از نوار گرمایی است , بنابراین اگر كولر نوار داشته باشد ممكن است كار بهتر این باشد كه آن را جدا كنیم ) .كولر cpu را به سوكت , همان طور كه در دستور العملهایش توضیح داده شده مرتبط می سازیم . در مكانیزم بستن كولر ممكن است به مقدار زیادی فشار احتیاج باشد , ولی از فشار دادن كولر به طور شدید به طرف پایین بر روی هسته cpu اجتناب می كنیم , فشار مستقیم زیاد می تواند هسته های Athlon را خرد كند . ممكن است بهتر این باشد از یك سری انبردست های با سرهای برآمده سوزنی برای متصل كردن كولر استفاده كنیم . سرانجام , كابل های تغذیه كولر را به محل سه شعبه ای نزدیك , بر روی مادربورد متصل می سازیم  .
اگر از cpu اسلاتی استفاده می شود : اگر قبلا كارت cpu را به درون كارتریچ / كولر وارد نكرده اند , این كار را انجام می دهیم . محل های نصب كارتریچ را به سوراخ های مقتضی موجود بر روی مادربورد پیوند می زنیم . كارتریچ را به درون اسلات cpu وارد می كنیم و آن را با محل های نصب محكم می سازیم. كابل های تغذیه كولر را به محل سه شعبه ای نزدیك , بر روی مادربورد متصل می سازیم       .


3- نصب حافظه         
مادربوردها دو یا بیشتر اسلات های بلند دارند كه معمولا نزدیك cpu هستند كه مشابه پین های اتصالی طلایی بر روی حافظه های DIMM می باشند . باید توجه كرد كه نمی توان انواع گوناگون RAM را تركیب و تطبیق ساخت . نباید DIMM های PC133 و PC100 را با هم بكار برد و نباید حافظه ECC و non-ECC را با هم تركیب ساخت . باید از كتابچه مادربورد كمك گرفت تا انواع حافظه هایی كه مادربورد پشتیبانی می كند را مشخص ساخت . اما به هر حال غالبا می توان DIMM های حافظه ها با سایز های مختلف را با هم تركیب ساخت .به عنوان مثال , اگر یك 128MB PC133 NON-ECC DIMM و یك 256MB PC133 NON-ECC DIMM داشته باشیم احتمالا می توانیم آن دو را با هم به كار گیریم . از كتابچه مادربورد استفاده می كنیم تا ببینیم چگونه DIMM های سایزهای مختلف را مرتب و بچینیم  .
برای نصب حافظه , اطمینان پیدا می كنیم كه ماردبورد بر روی سطح صافی قرار دارد و هیچ چیزی زیر آن قرار ندارد . هر سوكت DIMM یك قلاب ( گیره قفلی ) در هر انتهای آن خواهد داشت تا اتصال حافظه را وقتی درون آن قرار دارد مستحكم كند . به گیره های قفلی ضربه سبك و ناگهانی وارد می سازیم تا باز شوند. DIMM ها را یكی یكی وارد می سازیم . شكاف های بر روی لبه DIMM ها را با برآمدگی در سوكت DIMM مرتب می سازیم .فشار مساوی بر كل محل وارد می سازیم تا با صدای تیك شدیدی به جای خود بیفتد . هنگامی كه DIMM را به داخل سوكت فشار می دهیم گیره های قفلی باید بسته شوند . قبل از اقدام بیشتر , اطمینان پیدا می كنیم كه DIMM كاملا به جای خود وارد شده است و قفل ها بسته هستند     .

نویسنده :pcyoungboy تاریخ ارسال : 1388/02/9 تعداد نظرات :  ()


         

دخترای شیطونو بلا

سایت تخصصی دانلود کرک نرم افزار

من بخون عاشقانه

اگه می خوای تفریح کنی بیا تو حال کن

برنامه های باحال

پدیده های ناشناخته

تخفیف ویژه

بهترین و جدیدترین مطالب كامپیوتر

مركز دانلود

دنیا را متفاوت احساس كنید

دعوت نامه اس ام اس رایگان و جیمیل و پرشین گیگ

بزرگترین گالری عکس بازیگران

طراحی حرفه ای قالب سایت و وبلاگ

دنیای رایانه,اینترنت, درآمد,بازی

اگه کلیک کنی خدای کامپیوتر می شی

√ مرجع تخصصی موبایل و کامپیوتر √

وبلاگ تخصصی دانشجویان آی تی

بهترین انیمیشن های دنیای حقیقی ومجازی

مرجع دانلود نرم افزار

دانلود بازی و گل و فیلم و کلیپ ورزشی


[cb:linkdaily_text] (-)


آرشیو لینكدونی

$$ ADVERTISEMENT $$


کپی برداری از مطالب وبلاگ فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .

All Rights Reserved 2006 © by computer-world20

Template Design by COMPUTER-WORLD20 WWW.COMPUTER-WORLD20.COO.IR

Best Resolution 1024*768