تبلیغات
دنیای کامپیوتر
 

 دنیای کامپیوتر

<p align ="center"> scrollamount="7" scrolldelay="70"behavior="scroll"width"420">

با عرض سلام و تشکر از حسن سلیقه شما برای انتخاب و دیدن از Computer-World20

             منوی اصلی

صفحه نخست
پست الکترونیک

E_mail وبلاگ

تعداد موضوعات سایت

 عمومی( 7) بازی( 5) دانستنیها( 12) موبایل( 10) بازار دنیای کامپیوتر( 5) ریجستری و ترفند( 4) راهنمای خرید کامپیوتر( 4) هک و کرک( 5) بنیانگذاران( 5) دانلود نرم افزار( 5) اخبار دنیای کامپیوتر( 10)


 pcyoungboy (76)

آرشیو ماهانه

اردیبهشت 1388 (3)
فروردین 1388 (21)
اسفند 1387 (25)
بهمن 1387 (41)
دی 1387 (2)
آذر 1387 (10)
آبان 1387 (12)
مهر 1387 (15)
شهریور 1387 (4)
مرداد 1387 (4)
تیر 1387 (4)
خرداد 1387 (4)
اردیبهشت 1387 (2)
فروردین 1387 (4)
اسفند 1386 (3)
بهمن 1386 (3)
دی 1386 (3)
آذر 1386 (1)
آبان 1386 (2)
مهر 1386 (3)

آمار وبلاگ


رتبه ما در گوگل
 

  منوی مدیران

را به صفحات مورد علاقه خود اضافه کنید Computer-World20 alirezaxboy18@gmail.com MANSOUR.Computerworld@gmail.com را صفحه خانگی خود کنید Computer-World20

پیغام مدیران: با عرض سلام و خسته نباشید به شما دوست عزیز. از اینكه به computer-world20سر زدید متشكریم. لطفا نظرات سازنده خود را برای هر چه بهتر شدن سایت به اطلاع مدیریت برسانید.

  جستجو گر سایت

 

عضویت در سایت

با وارد کردن پست الکترونیکی خود می توانید از به روز شدن وبلاگ با خبر شوید...

تبادل لوگو

دنیای کامپیوتر


لوگوی دوستان

   
    اسمبل کردن(قسمت اول)
1388/01/19    موضوع : دانستنیها ,    نظر شما ()
|کلیک کنید|

لیست قطعات كامپیوتر

آنچه در زیر مشاهده می كنید یك چك لیست از از قطعاتی است كه معمولاً در یك كامپیوتر یافت می شود. در مقابل قطعاتی كه بدون آنها هم كامپیوتر بدون مشكل كار می كند، در داخل پرانتز نوشته شده است انتخابی. موفق باشید.

 

·         __ كیس ATX  یا mid-tower

·         __ مادربرد ATX

البته ادامه این مطلب بدلیل طولانی بودن در دو قسمت ارائه می شود و در پایان نسخه کامل بصورت فایل PDF ارائه خواهد شد.منتظر نظرات زیبای شما هستیم.

لیست قطعات كامپیوتر

آنچه در زیر مشاهده می كنید یك چك لیست از از قطعاتی است كه معمولاً در یك كامپیوتر یافت می شود. در مقابل قطعاتی كه بدون آنها هم كامپیوتر بدون مشكل كار می كند، در داخل پرانتز نوشته شده است انتخابی. موفق باشید.

 

·         __ كیس ATX  یا mid-tower

·         __ مادربرد ATX

·         __ CPU همراه با فن و Heatsink

·         __ RAM

·         __ كارت گرافیك

·         __ كارت صدا

·         __ Hard drive(یكی یا بیشتر)

·         __ اسپیكر ها

·         __ Keyboard

·         __ Mouse

·         __ استراحتگاه مچ برای كی برد و موس 

·         __ مانیتور

·         __ CD-ROM یا DVD-ROM یا CD-RW یا CD-RW/DVD-ROM

·         __ محافظ اضافه ولتاژ های ناگهانی

·         __ Floppy Drive (انتخابی)

·         __ Zip Drive (انتخابی)

·         __ كارت شبكه (انتخابی)

·         __ مودم (انتخابی)

·         __ FireWire/i.Link (IEEE 1394) Card (انتخابی)

·         __ پرینتر (انتخابی)

·         __ اسكنر (انتخابی)

·         __ Webcam (انتخابی)

 

اسمبل کردن

بسیارى در مورد اسمبل کردن کامپیوتر و یا خرید یک کامپیوتر آماده سر دوراهى قرار دارند.

آنها مى‌دانند که اگر خودشان سیستم را سوار کنند از مزایاى بسیارى برخوردار خواهند شد، اما اگر این عمل با شکست مواجه شود، تمام هزینه و تلاشى که براى مونتا‌ژ کامپیوتر صرف کرده‌اند به هدر مى‌رود.

سوار کردن سیستم، همچون هر مقوله دیگرى که در دنیاى کامپیوتر مطرح است به عواملى بستگى دارد که اگر این عوامل رعایت گردد و درست و به موقع به کار برده شود، مى‌توان به نتایج مطلوبى چون درست کردن یک سیستم دلخواه، صرفه‌جویى در هزینه‌ها و آشنایى بیشتر با فناورى‌هاى کامپیوترى دست پیدا کرد.

اما چه مواردى مى‌توانند مونتا‌ژ یا سوار کردن یک سیستم را موفق سازند؟

1-ابزار و مهارت‌‌هاى مورد

 نیازاولین چیزى که هنگام سوار کردن سیستم باید مدنظر قرار داد این است که آیا شما از مهارت لازم براى این کار برخوردار هستید یا خیر؟ در حقیقت مهارت، حرف اول را مى‌زند. پس از آن که از داشتن مهارت کافى براى سرهم کردن سیستم مطمئن شدید دیگر نباید نگران تهیه ابزار باشید، چون براى سرهم کردن سیستم جز تعدادى ابزار اولیه و ساده به ابزار دیگرى نیاز نیست.

براى مثال شما به ابزارى مانند لحیم، ولت‌سنج و... نیاز ندارید، چون قرار نیست که برد مدار یا مادربرد سرهم کنید بلکه یک سرى مدار و قطعات آماده را باید به هم وصل کرده و کامپیوتر دلخواهتان را به وجود آورید.

براى سر هم کردن سیستم به ابزار ساده‌اى مانند پیچ‌گوشتى دو سو و چهارسو، انبردست و دم‌باریک احتیاج دارید.

مچ‌بند ضد الکتریسیته ساکن هم مى‌تواند در لیست ابزارى که براى سر هم کردن سیستم تهیه مى‌کنید قرار گیرد.

البته مى‌توان از این مچ‌بند استفاده نکرد، اما در آن صورت باید حواستان دائما به تخلیه الکتریسیته ساکن موجود در بدنتان باشد.

مچ‌بندهاى ضدالکتریسیته ساکن قیمت زیادى ندارند، اما مقدار کمى الکتریسیته ساکن مى‌تواند موجب سوختن مادربرد و cpu شما (که از گران‌ترین اجزاى موجود در کامپیوتر هستند.) شود.

به همین دلیل نیز باید قبل از دست زدن به هر کدام از قطعات داخل کامپیوتر، الکتریسیته خود را تخلیه کنید. یکى از مسائل دیگرى که هنگام سرهم کردن یک سیستم باید به آن توجه کنید مطالعه دقیق دفترچه همراه هر قطعه و دنبال کردن دستورالعمل‌هاى ذکر شده در آن است.

امروزه مستندات دقیق و کاملى همراه هر قطعه ارائه مى‌شود به گونه‌اى که کاربر مبتدى مى‌تواند با تکیه بر دستورالعمل‌‌هاى موجود در آنها از کمک افراد دیگر بى‌نیاز باشد.

 

قطعات مورد نیاز

سیستم کامپیوترى خصوصا براى یک کاربر عادی، پیچیده به نظر مى‌رسد، اما در واقع چنین نیست. قطعاتى که براى سر هم کردن یک کامپیوتر نیاز دارید، عبارتند از: مادربرد، CPU ، RAM ، هارد دیسک، درایو CD-RAM ، کارت تصویر و کارت صدا <البته برخى از کاربران از کارت تصویر و کارت صداى onboard استفاده مى‌کنند و چنین کاربرانى نیاز به کارت صدا و یا کارت تصویر جداگانه ندارند>، یک یا دو فن (به غیر از فنى که همراه cpu است)، مانیتور، صفحه کلید، ماوس، درایو فلاپى و تعدادى کابل.

به این ترتیب بین 10 تا 12 قطعه براى سر هم کردن یک کامپیوتر کافى است و تنها چیزى که شما نیاز دارید آشنایى با نحوه اتصال این قطعات به یکدیگر است. دانستن الکترونیک درون هر قطعه به دردتان نمى‌خورد، چون قرار نیست که شما آن قطعه را بسازید.

نگران چه چیزى باشیم؟

پس از کسب مهارت، تهیه قطعات و لوازم موردنیاز، آیا باز هم جایى براى نگرانى وجود دارد؟

بسیارى از کاربران دوست دارند بدانند سوار کردن یک سیستم چه مزایایى برایشان دارد، آنها بیشتر نگران این موضوع هستند که آیا فواید حاصل از سوار کردن سیستم به زحمتى که براى آن کشیده مى‌شود مى‌ارزد یا خیر. در پاسخ به چنین کاربرانى باید ابتدا از آنها پرسید که هدفشان از سر هم کردن سیستم چیست؟

ازجمله اهدافى که اکثر کاربران به آنها اشاره مى‌کنند مى‌توان از صرفه‌جویى در هزینه، کسب تجربه در زمینه مونتا‌ژ سیستم، ایجاد سیستمى براى انجام اهداف خاص و آگاهى از آنچه که واقعا در درون کامپیوتر وجود دارد نام برد. هر یک از این اهداف به جاى خود قابل تامل است و مى‌تواند هدف مهمى براى کاربر به حساب آید. کاربرى که داراى وقت و مهارت کافى است مى‌تواند با درست کردن سیستم دلخواه خود از تمام اهداف بالا یکجا بهره‌مند شود.

او مى‌داند که چگونه سیستم خود را ارتقا دهد و اگر قطعه‌اى خراب شد، جاى آن کجاست و چگونه آن را تعمیر کند.

در میان اهدافى که در بالا براى مونتا‌ژ سیستم ذکر شد، صرفه‌جویى در هزینه‌ها از کم اهمیت‌ترین آنها است. چون امروزه فروشگاه‌هاى کامپیوترى بسیارى وجود دارند که با گرفتن مبلغ اندکى (10 تا 15هزار تومان) کار مونتا‌ژ کردن قطعات را براى کاربر انجام مى‌دهند.

به این ترتیب با وجود چنین شرایطى نمى‌توان بر هدف مذکور تاکید کرد. اما اهداف دیگرى چون ایجاد یک سیستم دلخواه براى آن که بتواند اهداف خاصى را انجام دهد و آگاهى از آنچه که در درون کامپیوتر وجود دارد ازجمله اهداف بسیار مهم در کار مونتا‌ژ به حساب مى‌آیند.

وقتى براى اولین بار عمل مونتا‌ژ را انجام مى‌دهید در حین این کار اطلاعات و دانش بسیارى کسب مى‌کنید. شما ناچار هستید که با هر قطعه، عملکردها و خصوصیاتش آشنا شوید. همچنین سیستم مونتا‌ژ شده مى‌تواند دقیقا نیازى را برآورده کند که به دنبالش هستید.

براى مثال اگر شما کارهاى گرافیکى سطح بالا انجام مى‌دهید، سیستمى که مى‌بندید با سیستمى که براى انجام عملیات‌هاى ریاضى پیچیده مونتا‌ژ مى‌شود تفاوت خواهد داشت.

نویسنده :pcyoungboy تاریخ ارسال : 1388/01/19 تعداد نظرات :  ()


         

دخترای شیطونو بلا

سایت تخصصی دانلود کرک نرم افزار

من بخون عاشقانه

اگه می خوای تفریح کنی بیا تو حال کن

برنامه های باحال

پدیده های ناشناخته

تخفیف ویژه

بهترین و جدیدترین مطالب كامپیوتر

مركز دانلود

دنیا را متفاوت احساس كنید

دعوت نامه اس ام اس رایگان و جیمیل و پرشین گیگ

بزرگترین گالری عکس بازیگران

طراحی حرفه ای قالب سایت و وبلاگ

دنیای رایانه,اینترنت, درآمد,بازی

اگه کلیک کنی خدای کامپیوتر می شی

√ مرجع تخصصی موبایل و کامپیوتر √

وبلاگ تخصصی دانشجویان آی تی

بهترین انیمیشن های دنیای حقیقی ومجازی

مرجع دانلود نرم افزار

دانلود بازی و گل و فیلم و کلیپ ورزشی


[cb:linkdaily_text] (-)


آرشیو لینكدونی

$$ ADVERTISEMENT $$


کپی برداری از مطالب وبلاگ فقط با ذکر منبع مجاز میباشد .

All Rights Reserved 2006 © by computer-world20

Template Design by COMPUTER-WORLD20 WWW.COMPUTER-WORLD20.COO.IR

Best Resolution 1024*768